baner-krotoszyn.jpg
baner-p5-leftpanel.png
Wiadomości
grafika
Powiązane galerie:
grafika
ikona publikacja30-01-2018 09:56
ikona autorPrzedszkole Nr 5 w Krotoszynie
ikona ilości zdjęć9
grafika
ikona publikacja30-01-2018 21:47
ikona autorPrzedszkole Nr 5 w Krotoszynie
ikona ilości zdjęć19
Dzień Babci i Dziadka na oddziale IV

 

W tym roku oddział IV, tj. sala żółta, obchodził tę uroczystość pod hasłem : " Dbajmy o naszą Ziemię". Najpierw dzieci dzielnie tworzyły dekoracje, wyklejały kawałkami kolorowego papieru postaci, Ziemię, oraz inne elementy. Prezentem były  pejzaże zimowe, malowane przez dzieci  .                                                                                                                                                                                                                                    
    Sam występ był zupełnie inny niż poprzednie. Rodzice wraz z dziećmi, przygotowali ekologiczne akcenty w strojach przedszkolaków, np. naszyjniki, bransoletki  z nakrętek , z rolek od papieru, spódniczki, krawaty, czy bluzki  z  worków, folii, gazet, czy innych materiałów. Sześciolatki recytowały wiersze o powietrzu, wodzie, ogniu. Przedstawiały informacje odnośnie długości rozkładania się różnych przedmiotów np. puszki, butelki itp. Mówiły o freonie, o siarczanach, o dziurze ozonowej.  Recytowały fragment wiersza Z. Herberta, zaczynając od słów : (...Dlaczego słowik już nie śpiewa ? Dlaczego umierają drzewa ?....) Dzieliły się z Dziadkami radami ekologicznymi. Wszystkie tańce : „ Morskie opowieści” , „ Polka ekologiczna”, „ Jedziemy za góry i lasy”,  „ Ogień”, oraz  piosenki: „ Ziemia, po niej biegamy”, „ Ziemia kręci się wokoło”, związane były z przyrodą. Jednym z ważnych punktów programu była też recytacja zbiorowa nie tylko fragmentu wspomnianego wiersza, ale również tekstu ułożonego przez nauczycielkę, zaczynającego się od wyklaskiwania, oraz od słów : Ziemia domem jest ludzi, zwierząt no i roślin też…
Nasi drodzy goście, bardzo docenili nasze występy, wyrażali ogromną aprobatę, co było i dla dzieci  i dla tych, którzy dzieci przygotowali do tego występu, niezwykle miłym  doświadczeniem. 

W tym roku oddział IV, tj. sala żółta, obchodził tę uroczystość pod hasłem : " Dbajmy o naszą Ziemię". Najpierw dzieci dzielnie tworzyły dekoracje, wyklejały kawałkami kolorowego papieru postaci, Ziemię, oraz inne elementy. Prezentem były  pejzaże zimowe, malowane przez dzieci  .        Sam występ był zupełnie inny niż poprzednie. Rodzice wraz z dziećmi, przygotowali ekologiczne akcenty w strojach przedszkolaków, np. naszyjniki, bransoletki  z nakrętek , z rolek od papieru, spódniczki, krawaty, czy bluzki  z  worków, folii, gazet, czy innych materiałów. Sześciolatki recytowały wiersze o powietrzu, wodzie, ogniu. Przedstawiały informacje odnośnie długości rozkładania się różnych przedmiotów np. puszki, butelki itp. Mówiły o freonie, o siarczanach, o dziurze ozonowej.  Recytowały fragment wiersza Z. Herberta, zaczynając od słów : (...Dlaczego słowik już nie śpiewa ? Dlaczego umierają drzewa ?....) Dzieliły się z Dziadkami radami ekologicznymi. Wszystkie tańce : „ Morskie opowieści” , „ Polka ekologiczna”, „ Jedziemy za góry i lasy”,  „ Ogień”, oraz  piosenki: „ Ziemia, po niej biegamy”, „ Ziemia kręci się wokoło”, związane były z przyrodą. Jednym z ważnych punktów programu była też recytacja zbiorowa nie tylko fragmentu wspomnianego wiersza, ale również tekstu ułożonego przez nauczycielkę, zaczynającego się od wyklaskiwania, oraz od słów : Ziemia domem jest ludzi, zwierząt no i roślin też…Nasi drodzy goście, bardzo docenili nasze występy, wyrażali ogromną aprobatę, co było i dla dzieci  i dla tych, którzy dzieci przygotowali do tego występu, niezwykle miłym  doświadczeniem. 

ikona daty04-02-2018, 19:38 ikona autoraPrzedszkole Nr 5 w Krotoszynie ikona wyświetleń790
Pdf
Drukuj
Powrót
Kontakt